سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال یا خرید ماینر؟

سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال یا خرید ماینر - تجهیزمستر

در این مقاله سعی کردیم که به پاسخ سوال سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال یا خرید ماینر، بپردازیم.

 

ارز های دیجیتال یک مارکت فوق العاده متنوع و پیچیده است.

همانطور ک می دانید ارز های دیجیتال با شروع فعالیت بیتکوین شروع شد و در ادامه ی آن با ظهور موارد دیگری ما لایتکوین، اتریوم و… گشترش یافت.

با افزایش های قیمتی عجیب این دارایی ها افراد زیادی ترغیب شدند تا با این بازار آشنا شووند و سرمایه گذاری های زیادی را در آن انجام دهند.

اما این پایان ماجرا نبود و افراد زیادی با راه اندازی فارم های خود در ابتدای کار با کامپیتور های خانگی و کارت های گرافیک خود و در ادامه با افزایش سختی شبکه با خرید ماینر های مخصوص استخراج اقدام به ماینینگ و کسب در آمد در این حوزه کردند.

 

 

و اما سوالی که پیش خواهد آمد این است که سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال یا خرید ماینر؟

برای پاسخ به این سوال باید از جنبه های مختلف این دو حوزه را مورد بررسی قرار داد.

افراد باید با توجه به مزیت و معایب هر حوزه و با توجه به شرایط مالی،محیطی و حتی شخصیتی خود اقدام به انجام یکی از این دو مورد کنند.

 

قبل از آن که به جواب سوال بالا بپردازیم قصد داریم راجبه این موضوع صحبت کنیم که اصلا چرا در حوزه ی ارز های دیجیتال فعالیت کنیم؟

 

همه ی ما با شرایط اقتصادی و تورم در ایران را آشنا هستیم.

تورم 50 تا 60 درصد سالانه باعث می شود که حداقل 50 درصد از ارزش دارایی ما نسبت به سال قبل کاهش پیدا کند.

به این معنی است که شما اگر میخواهید به نتیجه مطلوب برسید و سالانه به رشد سرمایه خود کمک کنید و به زبان ساده از تورم جلو بیافتید لازم است که در هر سال سرمایه خود را حداقل بیشتر از 50 درصد رشد دهید.

حتی اگر به این میزان رشد در سال هم برسید که کار دشواری است، فقط شما توانسته اید به سرعت رشد تورم برسید و در واقع بصورت سر به سر از این بازی بیرون خواهید آمد.

 

برای داشتن یک زندگی آسوده در کشوری که نرخ تورم عجیبی دارد، تنها یک راه است:

آن هم داشتن درآمد دلاریست.

 

داشتن درآمد دلاری به شما کمک می کند که نه تنها از تورم عقب نمانید بلکه با رشد سرمایه خود از آن پیشی هم بگیرید.

 

یکی از راه های کسب درآمد دلاری فعالیت در بازار ارز دیجیتال می باشد.

 

همانطور که می دانید حوزه ی ارز دیجیتال شامل شاخه های زیادیست که بررسی تمام آن ها از حوصله بحث ما خارج است.

در اینجا قصد داریم راجبه ترید و سرمایه گذاری و همچنین ماینینگ، دو شاخه ای که نود درصد فعالان این حوزه آن را تجربه کرده اند صحبت کنیم و به بررسی هر کدام بپردازیم.

 

 

ترید و سرمایه گذاری (هودل کردن) در ارز های دیجیتال

 

همانطور که توضیح دادیم این حوزه هم اکنون شامل ارز های دیجیتال با کاربرد ها و عناوین مختلفی است.

هر کدام از آن ها یک دلیل برای ایجاد دارند.

ممکن است دلیل بوجود آمدن آن ها مقاصد شوم کلاهبرداری باشد و یا این که آمده اند تا بتوانند مشکلی را حل کنند و به نوعی کاربردی باشند.

در بحث ترید های کوتاه مدت، افراد به کاربرد و یا ریشه ی هر کدام از آن ها توجهی نمی کنند و با توجه به موقعیت هایی که تحلیل تکنیکال به آن ها خواهد داد اقدام به خرید و فروش کوتاه مدت می کنند و به این ترتیب کسب سود خواهند کرد.

 

در بحث سرمایه گذاری، افراد ویژگی های بیشتری را چک خواهند کرد، به این دلیل که قصد دارند با بخش بزرگتری از سرمایه خود در بازه ی زمانی بیشتری وارد سرمایه گذاری در آن توکن شوند و با کسب سود از آن خارج شوند.

 

برای مشاهده مقاله تفاوت تحلیل تکنیکال و فاندامنتال اینجا کلیک کنید.

 

از جمله مواردی که باید در بحث سرمایه گذاری بررسی کرد:

  1. کاربرد آن ارز دیجیتال
  2. تیم سازنده و گرداننده آن
  3. بررسی توکنومیک یا اقتصاد یک توکن
  4. اهداف اعلام شده در وایت پیپر 
  5. میزان موفقیت آن توکن در دسترسی به وعده های قبلی خود 
  6. و…

 

یکی از منبع های مهم برای بررسی اغلب این موارد سایت COINMARKETCAP خواهد بود.

 

افراد با بررسی این موارد تصمیم خود را در مورد سرمایه گذاری در یک توکن می گیرند و به نوعی با بررسی این موارد احتمال شکست خود را در آن سرمایه گذاری به حداقل خواهند رساند.

 

البته در برخی موارد مانند اتفاقات اخیر بازار، باید شاهد غافلگیری هایی هم از سمت بازار باشیم.

با توجه به این که ارز های دیجیتال پرپتانسیل زیادی داخل بازار در حال فعالیت هستند اما با تغییر شرایط اقتصادی دنیا و تصمیمات بانک های مرکزی و دولت ها باعث شد که شاهد خروج سرمایه از بازار و افت قیمت این ارز های دیجیتال باشیم.

 

 

خرید ماینر

 

خرید ماینر - تجهیزمستر

 

سرمایه گذاری در ماینر و اقدام به استخراج ارز های دیجیتال هم مانند هر فعالیت دیگری به کسب دانش،اطلاعات و تجربه نیاز خواهد داشت.

سرمایه اولیه یکی از رکن های اصلی راه اندازی هر صنعتی از جمله صنعت ماینینگ خواهد بود.

به علاوه اینکه برای راه اندازی یک فارم مناسب شما نیاز به یک محیط با شرایط تهویه و دمایی مناسب خواهید داشت به گونه ای که ماینر بتواند با حفظ شرایط مطلوب خود به وظایف خود عمل کند و برای شما کسب سود کند.

علاوه بر این شما نیاز به دریافت مجوز های لازم از سمت دولت خواهید بود، در غیر این صورت عمل شما خلاف قانون خواهد بود و دولت اجازه ی مصادره آن ها را دارد.

 

با مهیا کردن شرایط بالا می توانید به کسب سود در این حوزه مشغول شوید.

البته با توجه به هزینه های اولیه خود جهت خرید دستگاه ها و تجهیزات ماینر و آماده سازی محیط و مجوز های لازم شما یک بازه ی بازگشت سرمایه خواهید داشت که بعد از سپری شدن این بازه سود خود را می توانید از این بازار کسب کنید.

 

 

مقایسه سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال با خرید ماینر

 

در مقایسه با سرمایه گذاری و ترید در این حوزه شما نیاز به کسب دانش تخصصی ندارید و حتی می توانید راه اندازی و نگهداری آن را به دست کارمندان و کارگران با تجربه در این زمینه بسپارید.

در حوزه ی ارز های دیجیتال شما باید مدام در حال کسب دانش و اطلاعات در این حوزه باشید و روزانه وقت زیادی را صرف بررسی نمودار ها،اخبار،شرایط اقتصادی و… کنید در حالی که در حوزه ی ماینر نیاز به انجام این قبیل کار ها کمتر حس می شود.

در حوزه ی ترید و ارز دیجیتال شما می توانید با یک هزینه ی اندک هم شروع به کار کنید در حالی که در حوزه ی ماینینگ برای شروع هم شما نیاز به یک سرمایه قابل قبول خواهید داشت.

در ترید و سرمایه گذاری نیاز به تجهیزات و سخت افزار های پیچیده نخواهید داشت در حالی که در حوزه ی ماینینگ شما نیاز دارید که موارد قید شده در بالا را فراهم کنید.

 

در حوزه ی ماینینگ افراد می توانند سود های چند برابری را تجربه کنند:

به این صورت که در صورت رشد بازار، قیمت دستگاه ماینر هم به همان میزان رشد خواهد کرد، به علاوه اینکه شاهد افزایش قیمت در ارز های دیجیتال ماین شده خود هم خواهید بود.

 

 

 

ارسال دیدگاه