از آپدیت مرج اتریوم تا ایجاد فورک ETHW جهت استخراج

از آپدیت مرج اتریوم تا ایجاد فورک ETHW جهت استخراج - تجهیزمستر

همانطور که انتظار می رفت استخراج اتریوم امروز یعنی در تاریخ 24 شهریور حدود ساعت 10 صبح به پایان رسید و طبق اعلام تیم توسعه اتریوم و با توجه به توئیت خالق اتریوم ویتالیک بوترین این آپدیت با موفقیت به پایان رسید و رسما اتریوم کار خود را به عنوان POS یا اثبات سهام ادامه خواهد داد و اما در مقاله ی از آپدیت مرج اتریوم تا ایجاد فورک ETHW جهت استخراج قصد داریم به حواشی مهم این آپدیت بپردازیم.

 

 

پیامد هایی آپدیت مرج اتریوم چه خواهد بود؟

 

طبق نقشه راهی که ویتالیک بوترین ارائه کرده است اتریوم نیاز به 5 مرحله دارد تا بتواند به عنوان ملکه ارز های دیجیتال سرعت تراکنش های خود را به حداکثر برساند و همچنین هزینه یا فی تراکنش های خود را کاهش دهد و با این 5 مرحله خود را مقیاس پذیر تر بکند.

اولین آپدیت که به نوعی یکی از بزرگ ترین رویداد ها در حوزه ی ارز های دیجیتال بود امروز با عنوان آپدیت مرج Merge انجام شد و اولین گام توسط تیم توسعه با موفقیت برداشته شد.

قبل از انجام این آپدیت سرمایه گذاران بزرگ یا نهنگ های این ارز ترس و واهمه زیادی داشتند بدلیل اینکه اگر این آپدیت به درستی انجام نمیشد اتفاقات ناخوشایندی برای اتریوم و کل بازار کریپتو کارانسی می افتاد ولی خوشبختانه همه چیز طبق نقشه ی از پیش تعیین شده انجام شد.

 

 

آپدیت های دیگر اتریوم چه وظیفه و تاثیر در سبکه ی این ارز دیجیتال خواهند داشت؟

 

همانطور که می دانید بلاکچین اتریوم بستر بسیاری از توکن های غیر بومی است که به نوعی به صورت اجاره ای از شبکه بلاکچین اتریوم در حال استفاده هستند،همچنین بسیاری از NFT ها بازی های Play to earn و… بر بستر بلاکچین اتریوم در حال فعالیت هستند و این موضوع نسان دهنده ی این است که شبکه اتریوم بسیار شلوغ است و به همین دلیل قبل از آپدیت مرج اتریوم از پایین بودن سرعت تراکنش های خود رنج می برد، علاوه بر این که بالا بودن فی یا کارمز تراکنش ها هم موضوعی بود که همیشه اتریوم را مورد نقد قرار می داد و اما با توجه به 4 آپدیت باقی مانده خود می تواند مشکلات قبلی خود را پوشش دهد و به مستحکم تر شدن ساختار کریپتو کارانسی و حوزه های وابسته به آن کمک شایانی خواهد شد.

 

در اینجا قصد داریم شما عزیزان را آپدیت های دیگر اتریوم آشنا کنیم:

همانطور که گفتیم بلوغ اتریوم به 5 مرحله وابسته است که این پنج مرحله عباتند از:

  • merge
  • surge
  • verge
  • purge
  • splurge

 

Merge: این آپدیت انجام شد و اتریوم از اثبات کار یا pow به اثبات سهام یا pos کوچ کرد.

surge: اتریوم قصد داره با کمک این آپدیت سرعت تراکنش های خود را به 100 هزار تراکنش در ثانیه برساند که این موضوع میتواند مزیت رقابتی ویژه ای برای آن به وجود بیاورد.

verge: نود های شبکه دیگر برای انجام وظایف به اطلاعات قبل خود نیازی ندارند و این موضوع می تواند باعث شود که بار کاری آن ها با حجم قابل ملاحظه ای کاهش یابد و حتی با یک گوشی موبایل هم به وظایف خود عمل کنند.

perge: با کمک این آپدیت اطلاعات یکسال گذشته شبکه به جای دیگری انتقال می یابد و این موضوع می تواند به خلوت تر شدن شبکه ی اتریوم کمک زیادی کند.

splurge: با توجه به این آپدیت ویتالیک بوترین قول داده است که اتریوم خدمات ویژه ی خود از جمله ماشین مجازی اتریوم،کیف پول های هوشمند خود و… را راه اندازی کند.

 

پس می توانید تصور کنید که بعد از انجام 5 مرحله ای که قرار است در 6 سال عملیاتی شود اتریوم می تواند از نظر کارایی به چه سطح بالایی برسد و بازار کریپتو کارنسی را به نوعی رونق ببخشد.

 

خیلی از تحلیلگران بزرگ بازار های مالی یکی از عوامل عمده ی ایجاد بول ران بعدی ارز های دیجیتال را در گرو انجام موفقیت آمیز این آپدیت ها می دانند.

البته باید ببینیم که آپدیت های دیگر اتریوم به خوبی Merge پیش خواهد رفت یا خیر.

 

 

اما آپدیت مرج چه تاثیری بر عملکرد ماینر های اتریوم خواهد داشت؟

 

همانطور که گفتیم اتریوم بعد از آپدیت مرج تراکنش ها خود را توسط ماینر های شبکه و ریگ های کارت گرافیک تایید نمی کند.

برای اطلاعات بیشتر در این مورد روی این لینک کلیک کنید.

به همین دلیل ماینر های مشغول به استخراج اتریوم باید به ارز های دیگر روی بیاورند و از طریق شبکه های دیگر کسب درآمد کنند.

 

 

هارد فورک اتریوم به اسم ETHW

 

هارد فورک اتریوم به اسم ETHW - تجهیزمستر

 

یکی از بزرگ ترین ماینر های چینی بعد از قطعی شدن انجام مرج از طریق تشکیل کمپینی به این موضوع اعتراض کرد و ادعا داشت که ماینر های اتریوم بعد از انجام این آپدیت از کار بی کار خواهند شد و به همین دلیل پیشنهاد تشکیل هارد فورک اتریوم به اسم ETHw  را داد و بسیاری از طرفداران و ماینر های اتریوم از آن استقبال کردند و استخر های بزرگی از جمله f2pool موافقت خود را جهت ایجاد بستری برای استخراج ETHw اعلام کردند.

 

حساب کاربری فورک اثبات کار اتریوم گفت که علاوه بر استخرهای ماینینگ بزرگی که موافقت خود را اعلام کردند،  استخر های دیگری نیز در حال آزمایش استخراج بر اساس داده های شبکه آزمایشی فورک اثبات کار اتریوم هستند.

تیم توسعه این فورک در ادامه نیز اعلام کرد که جامعه ETHW با استخر ماینینگ پشتیبان EthwMine همکاری خواهد کرد.

 

علاوه بر استخرهای ماینینگ، تعدادی از صرافی های بزرگ ارز دیجیتال مانند بایننس و کوین بیس نیز احتمال لیست کردن توکن ETHW را رد نکرده‌اند.

 

البته ماینر های شبکه گزینه های زیادی خواهند داشت و می توانند ماین خود را توسط ارز های دیجیتال دیگری مانند اتریوم کلاسیک ETC ، RVN و… ادامه دهند.

در دو هفته ی گذشته هشریت اتریوم کلاسیک حدود 200 درصد رشد داشته است و این موضوع نشان دهنده ی این است که بسیاری از ماینر های شبکه در حال کوچ بر روی شبکه ی این ارز دیجیتال هستند.

 

به هر حال این موضوع نیاز به زمان دارد و باید چندین هفته منتظر ماند تا بتوانیم بهترین استخر و کوین استخراجی را شناسایی و ماین خود را بر روی آن ادامه دهیم.

 

 

نویسنده مقاله از آپدیت مرج اتریوم تا ایجاد فورک ETHW جهت استخراج: فرشاد ربیعی

دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه