بررسی جامع استخر ViaBTC

بررسی جامع استخر ViaBTC - تجهیزمستر

در این مقاله قصد داریم به بررسی جامع استخر ViaBTC بپردازیم تا سوالات و مشکلاتی که بسیاری از افراد در مورد این استخر داشته اند حل شود.

 

همانطور که قبلا توضیح دادیم ماینر ها وظیفه ی تولید بلاک و تایید تراکنش ها را بر عهده دارند.

به علاوه به این موضوع اشاره کردیم که اغلب ماینر ها در یک استخر دور هم جمع می شوند و با اشتراک قدرت هشریت یکدیگر اقدام به تولید بلاک می کنند و در ازای موفقیتی که ماینر ها در یک استخر کسب می کنند، بین آن ها یک پاداش تقسیم خواهد شد.

این مفهوم با اصطلاحی به اسم Pool Mining شناخته می شود.

 

برای آشنایی با انواع روش های استخراج به روی این لینک کلیک بفرمایید.

 

 

همواره برای تمام فارم داران و ماینر های شبکه انتخاب یک استخر مناسب، جز چالش های بحث برانگیز بوده است.

 

برای اینکه بتوان به یک استخر اعتماد کرد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در این مقاله قصد داریم به ویژگی هایی که می تواند یک استخر را بین کاربران محبوب کند به صورتی که بتوان به آن اعتماد کرد اشاره کنیم.

و در ادامه قصد داریم یکی از استخر های فوق العاده عالی در این زمینه را معرفی کنیم.

 

 

ویژگی های یک استخر استخراج موفق

 

اگر بخواهیم به این پرسش به صورت سطحی نگاه کنیم اولین مورد را می توان میزان کارمزد یا سود یک استخر در نظر گرفت ولی قطعا برای کسانی که تجربه های ناخوشایندی با استخر های ناموفق در این حوزه داشته اند ویژگی های دیگری از جمله:

 

  • وجود امنیت در شبکه ی آن
  • یکپارچگی و پرداخت منظم و به موقع درآمد ها
  • وجود استخراج پایدار در 24 ساعت شبانه روز
  • محافظت از دارایی ماینر ها

در انتخاب استخر مناسب جهت انجام پروسه ماینینگ حائز اهمیت خواهد بود.

 

 

بررسی جامع استخر ViaBTC

 

در سال 2016 استخر ViaBTC توسط سارا اویانگ راه اندازی شد.

در سال 2017 این استخر، استخراج ارز های دیگری مانند اتر، دش کوین، زر کش و لایتکوین را به خود اضافه کرد.

در همان سال 2017 این استخر، استخراج بیتکوین کش را برای اولین بار در جهان راه اندازی کرد.

در ادامه در سال 2018 این استخر به پیشرفت خود ادامه داد و شروع به راه اندازی استخر های استخراج ارز هایی مانند مونرو، اتریوم کلاسیک و بیتوم کرد.

تا به امروز خدمات این استخر به دست بیش از یک میلیون کاربر در 130 کشور جهان رسیده است.

 

این استخر را می توان به جرات یکی از پلتفرم های موفق در این حوزه نام برد به دلیل اینکه بسیار منعطف در برابر نیاز کاربران خواهد بود و با یک تیم قدرتمند و فنی سعی کرده است حفره های امنیتی خود را به صفر برساند و به همین دلیل با کسب اعتماد از سمت کاربران توانسته است یکی از استخر های موفق در این حوزه شناخته شود.

 

 

چرا باید این استخر را انتخاب کنیم؟

 

در مطالب قبل ویژگی های یک استخر موفق را توضیح دادیم و ویا بی تی سی توانسته است تا حد قابل قبولی این موارد را برای کاربران خود براورده کند.

یکی از موارد مهمی که کاربران برای انتخاب استخر خود در نظر می گیرند ثبات درآمدی آن ها در استخر می باشد.

با توجه به عملکری که ViaBTC داشته است توانسته از این نظر یکی از موفق ترین پلتفرم ها در این حوزه باشد.

 

از جمله موارد مهم دیگری که باعث شده این استخر بسیار محبوب شود پایداری آن در 24 ساعت شبانه روز و نرخ پایین اورفن ( احتمال بسیار ضعیف در تولید بلاک یتیم) می باشد.

 

استخر ویا بی تی سی، ویژگی Auto Conversion را جهت اطمینان از درآمد خود در استخر در طی نوسانات بازار ارز دیجیتال معرفی کرد.

خدمات دیگری از جمله گرفتن وام توسط ماینر ها برای پیشرفت و پیشبرد اهداف خود در این حوزه از موارد دیگری بود که توسط این استخر ارائه شد.

 

همانطور که گفتیم این استخر در ارائه خدمات خود نهایت دقت و خلاقیت را خواهد داشت، به نحوی که در هر زمان با رونمایی از این خدمات توانسته است کاربران خود را شگفت زده کند.

 

 

میزان امنیت دارایی ها در استخر ViaBTC

 

در این استخر با توجه به تیم قدرتمند و فنی که دارد می توان تا حدودی از این نظر با خیالی آسوده به فعالیت خود ادامه داد.

به علاوه اینکه این استخر با دارا بود احراز هویت دو مرحله ای (2FA) در محافظت از دارایی افراد نهایت توجه را به خرج داده است.

با توجه به خطرات موجود و سیستم امنیتی پیشرفته ای که در مواجه شدن با خطر، این استخر دارد، در هر زمان پذیرای فعالیت های غیر عادی و سو استفاده گران خواهد بود.

 

 

ویژگی های مهم دیگر این استخر

 

شما وقتی که وارد سایت استخر ViaBTC می شوید لیست طولانی از ارز هایی که توسط این پلتفرم قابل استخراج است را می بینید به نحوی که با کلیک بر روی هر کدام از آن ها سود روزانه به ازای هر تراهش، مشخص شده است.

همچنین قیمت آن ارز به دلار، هش ریت استخر ارز مورد نظر، تعداد ماینرهای فعال و سختی شبکه ی آن ارز دیجیتال براحتی قابل مشاهده است به گونه ای که با کلیک بر روی هر کدام از این موارد می توانید اطلاعات جزئی تری به دست آورید.

 

این استخر دارای پلتفرم های مختلفی است که در این جا فقط به استخر استخراج آن اشاره کردیم ولی در موارد دیگر می توان به کیف پول ویا بی تی سی، جستجوگر بلاک ها، وجود امکانات جهت استخراج ابری هم اشاره کرد.

 

وجود ماشین حساب ماینینگ یکی از امکانات فوق العاده ای است که می توان با استفاده از آن سود خود را با توجه به سختی شبکه، قیمت یک ارز، هشریت شبکه و هزینه های موجود از جمله هزینه برق و… بدست آورد.

 

این استخر از 6 زبان چینی، کره ای، ژاپنی، انگلیسی، روسی و اسپانیایی پشتیبانی می کند.

 

 

روش پرداخت های این استخر

 

روش پرداخت PPS یا PPLNS و SOLO در ViaBTC - تجهیزمستر

 

بررسی جامع استخر ViaBTC از منظر روش های پرداخت:

این استخر سه نوع روش پرداخت خواهد داشت و افراد با توجه به سلایق و شرایط خود می توانند یکی از این سه روش را انتخاب کنند.

  • PPS+
  • PPLNS
  • SOLO

 

روش پرداخت در PPS+:

در روش PPS ماینر ها مانند کارمند استخر هستند و به ازای هشریتی که در اختیار شبکه قرار داده اند پاداش یک بلاک را دریافت می کنند.

در این روش ماینر ها به زبان ساده تر مزد کاری که در استخر فعالیت داشته اند را دریافت خواهند کرد.

در PPS+ که فاز پیشرفته تر از PPS است هزینه ماینر را بر پایه PPS به آن اضافه می کند.( به ازای آخرین سهم N)

 

روش پرداخت PPLNS:

در این روش استخر با توجه به بلاکی که تولید خواهد کرد یا به عبارتی در تولید هش آن موفق ظاهر شود یک پاداش از سوی بلاکچین دریافت خواهد کرد.

در این روش استخر، پاداش یاد شده را همراه با هزینه های استخراج کننده بصورت عادلانه با توجه به سهم هر ماینر در هشریتی که باعث ایجاد بلاک شده است و با در نظر گرفتن آخرین چرخه سختی N بین آن ها به صورت عادلانه تقسیم خواهد کرد.

 

روش پرداخت SOLO:

در این روش فرد اعلام می کند که خود توانایی تولید یک بلاک را دارد و با توجه به این روش پرداخت در صورتی که بتواند با هشریت عظیمی که در اختیار دارد به هش بلاک دسترسی پیدا کند تمام پاداش دریافتی از شبکه را می تواند در جیب خود بگذارد و در غیر این صورت اگر بلاک توسط استخر یا ماینر های دیگر تولید شود، پاداشی به او تعلق نخواهد گرفت.

 

در این روش باید هشریت قابل قبولی در اختیار داشته باشید تا بتوانید با استخر های عظیم دیگر رقابت کنید.

 

کارمزد هر روش:

در روش اول یعنی PPS+ کارمز پاداش 4 درصد است و در روش PPLNS این مقدار به 2 درصد کاهش پیدا خواهد کرد.

در روش SOLO هم ماینر های آن در حین استخراج و برداشت 1 درصد کارمزد خواهند گرفت.

در روش های اول و دوم برداشت با 2 درصد کارمزد انجام خواهد شد.

 

 

کارمزد های هر روش بر چه اساسی تعیین می شود؟

 

با نوجه به ریسکی که هر روش خواهد داشت،کارمزد آن هم متغیر خواهد بود.

به عنوان مثال در روش SOLO به دلیل اینکه پاداش دریافتی به میزان تولید هر بلاک بستگی دارد و ریسک آن بالاست شاهد کمترین کارمزد خواهیم بود.

 

در روش PPLNS فرض کنید که استخر در طول یک 24 ساعت هیچ بلاکی را موفق به تولید نشود، با توجه به این روش چون خروجی نداشتیم سودی هم به ماینر تعلق نخواهد گرفت و به همین دلیل با وجود ریسک بالاتر کارمزد پایین تری هم در نظر گرفته شده است.

 

و اما در روش PPS+ ماینر ها متحمل هیچ ریسکی نخواهند شد و همانطور که گفتیم مانند کارمندان استخر هستند و به همین دلیل عواقب تولید نشدن بلاک و بلاک‌های اورفن یا یتیم تماما بر عهده خود استخر خواهد بود و به همین دلیل در این روش بیشترین کارمزد از ماینر ها دریافت خواهد شد.

 

افرادی که به دنبال در آمد پایدار هستند روش PPS+ بهترین گزینه است و در موارد دیگر همانطور که گفتیم دریافت سود ممکن است بالاتر باشد ولی به شانس شما بستگی دارد.

 

 

SMART MINING ویژگی عالی در استخر ViaBTC

 

جدیدا استخر ViaBTC  قابلیتی به خود اضافه کرده است که در آن افراد می توانند در لحظه به صورت کاملا خودکار فقط با انتخاب چند گزینه استخر خود را هوشمند کنند.

 

SMART MINING ویژگی عالی در استخر ViaBTC - تجهیزمستر

 

با توجه به این قابلیت افراد می توانند در هر لحظه کوینی که بیشترین سود را دارد و توسط SMART MINING پشتیبانی می شود را استخراج کنند.

 

به این صورت که افراد گزینه SMART MINING را فعال می کنند و خود استخر در هر ساعت از شبانه روز محاسبه خواهد کرد که سود استخراج بر روی چه ارزی بیشتر است و در لحظه بین کوین های مختلف سوئیچ خواهد شد تا افراد بتوانند بیشترین سود را در هر ماین دریافت کنند.

 

با توجه به ویژگی دیگر استخر شما می توانید در نهایت کوین های مختلف استخراج شده را بصورت خودکار و بدون اینکه خودتان کاری انجام دهید به صورت ارز قابل انتقال واحدی مانند بیتکوین یا تتر دریافت کنید.

کوین هایی که می توانید بین آن ها سوئیچ انجام دهید BTC, BCH، BSV و FCH خواهد بود.

 

 

سرویس استخراج ابری ViaBTC

 

در این سرویس افراد می توانند هشریت خریداری کنند و با توجه به میزان هشریتی که خریداری شده است از سمت استخر سود دریافت کنند.

 

کارمزی که در این روش دریافت می شود ثابت نیست و به مواردی از جمله قیمت بیتکوین بستگی خواهد داشت.

هزینه هایی که در قرار داد ذکر می شود مانند هزینه برق، سختی شبکه و… هم به صورت متغیر و با توجه به قیمت لحظه ای آن ها محاسبه خواهد شد.

 

برای آشنایی به سرویس استخراج ابری بر روی این لینک کلیک کنید.

 

 

بیشترین و کمترین میزان برداشت در ViaBTC  چقدر است؟

 

یکی از مواردی که در بررسی جامع استخر ViaBTC باید در نظر گرفت محدودیت های حداقلی و حداکثری در برداشت توسط این استخر می باشد.

در این استخر محدودیت های برداشت برای هر ارز متغیر می باشد.

به عنوان مثال برای بیتکوین حداقل برداشت 0.0001 می باشد.

حداکثر مقدار برداشت هم برای بیتکوین در هر 24 ساعت 5 بیتکوین است که برای اکثر ماینر ها کافی است.

 

در قابلیت دیگری از ویا بی تی سی افراد می توانند با فعال کردن Auto Withdraw، اگر میزان استخراج آن ها از حداقل برداشت بیشتر باشد بدون اینکه دخالتی داشته باشند به صورت خودکار، روزانه برداشت خود را با توجه به آدرس مقصدی که برای سیستم تعریف کرده اند، انجام دهند.

 

 

نتیجه گیری کلی

 

با توجه به شفافیتی که استخر ViaBTC دارد و همچنین ایجاد قابلیت هایی که در جهت هموارد کردن مسیر ماینر ها توسط این شرکت ایجاد شده است، می توان گفت یکی از بهترین گزینه ها در زمینه ی استخراج می تواند باشد.

 

البته استخر های معروف دیگری هم در این زمینه وجود دارد که بصورت کاملا شفاف و صحیح در حال رقابت هستند و افراد می توانند با در نظر گرفتن هر یک از ویژگی های ارائه شده توسط استخر ها و همچنین شرایط و علایقی که دارند اقدام به راه اندازی کسب و کار خود در هریک از آن ها کنند.

 

 

تیم تجهیزمستر هیچ گونه مسئولیتی بابت مطالب منتشر شده نخواهد داشت و عواقب خوب یا بد سرمایه گذاری افراد بر عهده خودشان است.

 

 

نویسنده مقاله بررسی جامع استخر ViaBTC: فرشاد ربیعی

ارسال دیدگاه