راهنمای جامع استخراج ابری (cloud mining)

راهنمای جامع استخراج ابری (cloud mining)-تجهیزمستر

در مقاله راهنمای جامع استخراج ابری (cloud mining) قصد داریم به شما عزیزان راهنمایی جامع در زمینه استخراج ابری ارائه دهیم تا با سنجش مزایا و معایب آن اقدام به سرمایه گذاری درست و اصلی در این زمینه کنید.

وقتی صحبت از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به میان می آید، استخراج تونل به داخل زمین و استخراج سنگ معدن نیست.

این در واقع یک روش کامپیوتری برای تأیید مشروعیت تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و وارد کردن ارزهای دیجیتال جدید در گردش است.

عملیات استخراج ابری مزارع ماینینگ در واقع مراکز داده ای هستند که به استخراج اختصاص داده شده اند و قدرت هش را به ماینرهای ارزهای دیجیتال می فروشند یا اجاره می دهند.

ماهیت این سرویس این است که شخص ثالث تجهیزات استخراج را میزبانی می کند و در واقع فارم ماینینگ را ممکن است حتی شما از نزدیک هم مشاهده نکنید و در نتیجه شما فقط با سرمایه گذاری خود سهام دار قسمتی از هشریت کل آن فارم ماینینگ خواهید بود و  دسترسی به پاداش های مرتبط با تجهیزات را برای شما فراهم می کنند.

استخراج ابری مزایا و معایب زیادی دارد.

برای اولین بار، کاربر باید در فضایی سرشار از کلاهبرداری به ارائه دهنده ابر اعتماد کند، کاربر کنترل تجهیزات یا نحوه استفاده از آن را ندارد و فقط طبق قرار دادی که بین دو طرف امضا می شود درصدی از سود ماهانه مرکز ماینینگ به صورت دوره ای به سرمایه گذار استخراج ابری داده خواهد شد.

البته مزایای این روش است که محل خود را با تجهیزات کامپیوتری پر نمی کنید، با سر و صدا، گرما، مصرف برق و غیره مواجه نمی شوید.

تجهیزات ماینینگ از اجزای مختلفی از جمله هشبرد ها، پاور، کنترل برد و… تشکیل شده است که نگهداری هر کدام از این موارد به دانش بالا و تجربه کافی نیاز دارد که در استخراج ابری این وظایف بر عهده ی شما نیست و ارائه دهنده سرویس موظف به انجام آن ها می باشد.

در اصل، شما کار را برون سپاری می کنید.

استخراج استخر در مقابل استخراج ابری:

 

بنابراین تفاوت بین استخراج استخر و استخراج ابری چیست؟

در هر دو مورد شما با شخص ثالث کار می کنید: با استخر ماینینگ، شما به ریگ ماینینگ یا اسیک خود نیاز دارید و با استفاده از نرم افزار استخر، قدرت پردازش ریگ ماینینگ خود را در اختیار استخر قرار خواهید داد و در ازای آن سود کسب می کنید.

شما باید با خرید و مدیریت تجهیزات، راه‌اندازی تجهیزات، خنک‌کردن تجهیزات، راه‌اندازی یک اتصال اینترنتی محکم و غیره سر و کار داشته باشید.

با استخراج ابری، شما اساسا یک سرمایه گذار در عملیات استخراج هستید.

در این روش تمام چیزی که ارائه می دهید پول است ، شرکت‌های استخراج ابری هزاران نفر را ثبت نام می‌کنند تا مبالغ مختلفی را در این عملیات سرمایه‌گذاری کنند و در ازای آن، از عواید آن کوتاهی کنند.

تنها کاری که در استخراج ابری باید انجام دهید این است که یک عملیات استخراج ابری معتبر پیدا کنید و در آن با توجه به سرمایه خود ،سرمایه گذاری کنید و با انعقاد قرار دادی مناسب به کسب سود مشغول شوید.

 

 

مزایا و معایب استخراج ابری:

در استخراج ابری ممکن است تغییر را دشوارتر بیابید، زیرا برخی از قراردادهای ابری نیازمند تعهد طولانی مدت هستند و شما موظف هستید که طبق قرار داد تا پایان آن تعدات خود را اجرا کنید.

ممکن است نتوانید سریع از این کشتی به بیرون بپرید.

همچنین، در مواردی، ممکن است استخراج ارز دیجیتال خاصی بی‌سود شود (که گاهی اوقات اتفاق می‌افتد)، اپراتور ممکن است قرارداد را لغو کند.

راهنمای مختصری برای استخراج ابری

در استخراج ابری، شما اساساً بخشی از عملیات ماینینگ را تامین می‌کنید و ماینرهای ابری بقیه کار را انجام می‌دهند.

شما در واقع یک سرمایه گذار در این عملیات هستید، این شرکت ها قراردادهای نرخ هش را ارائه می دهند.

شما نرخ هش معینی را برای مدت زمان معینی خریداری می‌کنید و سپس بر اساس درصد کل عملیات استخراج ابری که سرمایه‌گذاری کرده‌اید، به نسبت سود می‌برید.

مزیت بزرگ این خدمات این است بدون تجهیزاتی برای خرید یا مدیریت، بدون فضایی برای پیدا کردن تجهیزات، بدون صدای تجهیزات، بدون گرما برای مقابله می توانید عملیات ماینینگ را انجام دهید.

خدمات استخراج ابری این مشکلات را برای شما حل می کند.

با این حال، استخراج ابری نیز می تواند تا حدودی مخاطره آمیز باشد.

بسیاری از آنها برای مدت زمان مشخص شده در قرارداد سودآور نیستند و ممکن است خریداران این خدمات، در درازمدت ضرر کنند.

کاربران ممکن است بهتر باشد به سادگی ارز دیجیتالی را که در قرارداد ماینینگ آنها استخراج می شود را خریداری کنند. (البته این اغلب در مورد استخر و استخراج انفرادی نیز صادق است.)

استخراج ابری خطراتی از قبیل کلاهبرداری دارد، به این ترتیب که شما بعد از در اختیار گذاشتن سرمایه خود به افرادی ممکن است سود یا بازگشت سرمایه ای دریافت نکنید و حتی ممکن است دسترسی به سرمایه ی اولیه ی خود را هم نداشته باشید بدلیل اینکه اغلب ارائه دهندگان سرویس های استخراج ابری خارج از مرز های ایران هستند.

پس باید به این نکته توجه کنید که ارائه دهندگان سرویس ها تا حد امکان داخل کشور باشند و از وجود فیزیکی آن ها در مرز های کشور اطمینان حاصل کنید و همچنین عقد قرار داد را حدالامکان حضوری انجام دهید.

با این حال، این بدان معنا نیس قراردادهای استخراج همیشه سودآور هستند.

در برخی موارد ممکن است طبق بند های قرار داد شما و با توجه به اینکه در بعضی از بازه های زمانی ممکن است استخراج به صرفه و سود ده نباشد از سمت ارائه دهنده سرویس سودی دریافت نکنید.

این فقط به این معنی است که آنها در واقع خدماتی را در اختیار شما می گذارند و نرخ هش تبلیغ شده را برای دوره وعده داده شده ارائه می دهند.

اما این به معنای سودآوری در همه زمان ها نیست.

همچنین توجه داشته باشید که بین استخراج استخر و استخراج ابری همپوشانی وجود دارد.

برخی از استخرها نه تنها از قدرت هش شما استفاده می کنند، بلکه قدرت هش را نیز به شما می فروشند.

در واقع، شما پردازنده‌های خود را به گره استخر متصل می‌کنید، اما همچنین پول نقدی را در اختیار استخر قرار می‌دهید تا قدرت محاسباتی بیشتری خریداری کنید، و سپس آن‌ها برای شما مدیریت خواهند کرد.

مقاله راهنمای جامع استخراج ابری (cloud mining) به هیچ وجه توصیه سرمایه گذاری از سمت تجهیزمستر نخواهد بود و عواقب آن بر عهده ی شماست.

شما عزیزان می توانید از مطالب این مقاله در جهت سرمایه گذاری مطمئن تر و درست کمک بگیرید.  

مشاوران تجهیزمستر در 24 ساعت شبانه روز در اختیار شما خواهند بود جهت این که سوالات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید و با توجه به تجربه و دانش تیم ما بتوانید تصمیمات خود را در حوزه ماینینگ مدیریت کنید.

نویسنده مقاله راهنمای جامع استخراج ابری (cloud mining): فرشاد ربیعی

ارسال دیدگاه