عوامل تعیین کننده درآمد ماینر

عوامل تعیین کننده درآمد ماینر - تجهیز مستر

عوامل تعیین کننده درآمد ماینر از جمله مواردیست که باید توسط فعالان این حوزه بصورت کامل بررسی شود تا بتوانند از ضرر های احتمالی موجود در مسیر خود جلوگیری کنند.

 

ماینر ها در هر برهه زمانی یک در آمد مشخصی دارند که افراد از طریق محاسبه این درآمد و در نظر گرفتن بازگشت سرمایه خود تصمیم به خرید می گیرند.

 

و اما موضوعی که در اینجا بسیار مهم است این است که درآمد ماینر ها بصورت مداوم در حال تغییر است و ممکن است حتی بازگشت سرمایه افرادی که اقدام به خرید کرده اند را دستخوش تغییرات زیادی کند.

 

دلیل این موضوع هم این است که عوامل متنوعی در تعیین درآمد ماینر دخیل است و اگر بدون بررسی این عوامل افراد اقدام به خرید کنند ممکن است با ضرر های سنگینی مواجه شوند.

 

در این مقاله قصد داریم هر کدام از عوامل تعیین کننده درآمد ماینر ها را بصورت مفصل بررسی کنیم تا بتوانیم شما عزیزان را در این مسیر تا جایی که می توانیم راهنمایی کنیم.

 

 

عواملی که در درآمد ماینر تاثیر گذار هستند عبارتند از:

  • قیمت بیتکوین
  • میزان تراهش ماینر 
  • هشریت و سختی شبکه
  • هزینه های تعمیر و نگهداری دستگاه های ماینر
  • هزینه های قبض برق و…
  • کارمزد استخر استخراج و صرافی ها
  • قوانین مرتبط با این صنعت در ایران

 

 

قیمت بیتکوین:

 

از جمله مهم ترین عواملی که بر روی درآمد دستگاه های ماینر تاثیر مستقیم دارد قیمت بیتکوین یا بصورت کلی قیمت ارز دیجیتالیست که با استفاده از ماینر در حال استخراج می باشد.

 

با توجه به ساز و کار ماینینگ، ماینر ها در ازای تلاش و انجام وظیفه ای که می کنند یک مقدار پاداش از سویی شبکه در یافت می کنند که بطور مثال ماینر های بیتکوین این پاداش را در قالب ارز دیجیتال BTC دریافت می کنند.

 

این پاداش در کیف پول صاحب فارم قابل مشاهده می باشد و اگر قیمت بیتکوین افت کند یا رشد داشته باشد می تواند بر روی درآمد ماینر تاثیر بگذارد.

 

 

میزان تراهش ماینر 

 

ماینر ها دارای مدل های متنوعی ای می باشند که هر مدل با توجه به سخت افزار ها و مواردی که سازنده ی آن در نظر گرفته است دارای یک قدرت پردازش متفاوتی است.

این قدرت پردازش با فاکتوری به نام هش بر ثانیه H/S اندازه گیری می شود.

 

بطور مثال یکی از مدل های دستگاه M21s دارای قدرت پردازش 58Th/S می باشد.

 

طبیعی است که هر چقدر این قدرت پردازش بیشتر باشد ماینر دارای درآمد بالاتری هم خواهد بود.

 

البته قیمت هر ماینر با توجه به شرکت سازنده و همچنین تراهش خود می تواند تغییر کند.

 

 

هشریت و سختی شبکه:

 

از جمله عوامل مهم دیگر در این زمینه می توان به سختی شبکه اشاره کرد.

 

همانطور که قبلا اشاره کردیم با افزایش و یا کاهش هشریت شبکه، بدلیل اینکه زمان تولید بلاک 10 دقیقه باقی بماند، بلاکچین سختی خود را بالا یا پایین خواهد برد تا بتواند این مقدار را ثابت نگه دارد.

 

این موضوع می تواند پاداشی که توسط شبکه به ماینر تعلق می گیرد را تغییر دهد و به این صورت درآمد آن ها هم دچار نوسان خواهد شد.

 

برای آشنایی با ارتباط سختی شبکه و هشریت با درآمد ماینر ها بر روی این لینک کلیک کنید.

 

 

هزینه های تعمیر و نگهداری دستگاه های ماینر:

 

ماینر در 24 ساعت شبانه روز بصورت مداوم در حال فعالیت است تا بتواند به درآمد مطلوب خود برسد.

 

محیطی که ماینر ها در حال کار هستند با محیط بیرون در تماس است و آلودگی و گرد و غبار موجود در هوا باعث می شود بر روی قطعات مختلف ماینر قرار گیرد و این موضوع می تواند باعث ایجاد اتصال کوتاه و بروز مشکلات دیگر شود که باعث بروز آسیب در دستگاه های ماینر خواهد شد.

 

به هر حال فارم داران عزیز با تهیه یک چک لیست مناسب باید بصورت دوره ای زمان و هزینه ی مناسبی را جهت تعمیر، نگهداری و سرویس دستگاه های ماینر خود در نظر بگیرند.

 

از جمله موارد دیگر تاثیر گذار در درآمد ماینر و بازگشت سرمایه آن، در نظر گرفتن یک محیط مناسب برای ماینر ها توسط صاحب فارم می باشد.

بصورتی که دمای ماینر ها کنترل شود و همچنین ماینر از نوسانات برق و مشکلات موجود در شبکه برق رسانی در امان باشد.

 

 

هزینه های قبض برق و…

 

همانطور که می دانید ماینر ها دارای مصرف برق به نسبت بالایی می باشند که این میزان با توجه به نوع دستگاه های ماینر متغیر می باشد.

 

با توجه به روشی که افراد ماینینگ خود را انجام می دهند می توانند هزینه های برق متفاوتی را داشته باشند.

 

افراد در هنگام خرید دستگاه باید حتما هزینه های قبوض برق و اینترنت خود را چک کنند تا بتوانند به رقم درست و منطقی از درآمد ماینر مد نظر خود دست یابند.

 

 

کارمزد استخر استخراج و صرافی ها:

 

ماینر ها برای اینکه شانس کسب درآمد داشته باشند باید دور هم جمع شوند و تراهش خود را در اختیار استخر مد نظر قرار دهند.

 

استخر های موجود دارای روش های پرداخت و همچنین کارمزد های متفاوتی هستند.

 

افراد باید با تحقیق و کسب تجربه و مشاوره گرفتن با افراد متخصص در این حوزه اقدام به انتخاب یک استخر امن کنند و با در نظر گرفتن کارمزد های آن می توانند درک درستی از درآمد ماینر خود پیدا کنند.

 

همچنین برای چنج و تبدیل درآمد خود به ریال یا ارز های دیگر افراد باید یک کارمزد مشخصی را به صرافی که با آن در حال کار هستند پرداخت کنند که این موضوع هم می تواند از جمله مسائل مهمی باشد که افراد باید در نظر بگیرند.

 

 

قوانین مرتبط با این صنعت در ایران:

 

قوانین مرتبط با این صنعت در ایران - تجهیز مستر

 

این صنعت در ایران نو پا می باشد و قوانین آن هنوز به بلوغ درستی نرسیده است.

 

بطور مثال در دوره های قبل به دلیل کمبود برق دولت اجازه ی روشن شدن فارم های قانونی را در فصل تابستان نداد و همین موضوع باعث شد افراد فعال در این حوزه با ضرر های سنگینی روبرو شوند.

 

از جمله موارد دیگر، تغییرات عجیب در تعرفه های گاز و برق می باشد که فعالان این صنعت را با چالش هایی روبرو کرده است.

 

دولت مردان باید این موضوع را در نظر داشته باشند، به دلیل این که این صنعت می تواند دستاورد های اقتصادی بسیار خوبی برای کشور داشته باشد نباید با قوانین سخت و پیچیده مانع از فعالیت دوستدارن این حوزه شد.

 

 

نویسنده مقاله عوامل تعیین کننده درآمد ماینر: فرشاد ربیعی

ارسال دیدگاه