دستگاه تراهش بالا بخریم یا تراهش پایین؟

دستگاه تراهش بالا بخریم یا تراهش پایین؟ - تجهیزمستر

بسیاری از افراد بعد از این که تصمیم می گیرند فعالیت خود را در صنعت ماینینگ شروع کنند با یک چالش بزرگ مواجه می شوند. (دستگاه تراهش بالا بخریم یا تراهش پایین؟)

و اگر در این مواقع مسیر درست را انتخاب نکنند حتی می تواند سرمایه آن ها را در این حوزه به نابودی بکشاند.

 

 

دستگاه تراهش بالا بخریم یا تراهش پایین؟

 

ما در اینجا دستگاه های ماینر را از نظر خروجی به دو دسته تقسیم کرده ایم.

 

مقایسه دستگاه های تراهش پایین  و دستگاه های تراهش بالا

 

دستگاه های تراهش پایین همانطور که مشخصه دارای تراهش و خروجی پایین تری نسبت به دستگاه های تراهش بالا هستند و بالطبع دارای درآمد پایین تری هم هستند.

و اما دسته تراهش پایین عمدتا نسبت به دستگاه های تراهش بالا مصرف برق کمتری دارند.

 

در اینجا از هر دسته قصد داریم یک مثال بزنیم تا با تفاوت های آن ها کاملا آشنا شوید.

 

دستگاه S9j 14.5th در مقابل دستگاه m21 58th:

همانطور که مشخصه دستگاه s9 دارای تراهش خروجی 14.5th/s است و می توانیم این دستگاه را جز دستگاه های تراهش پایین حساب کنیم و در مقابل دستگاه m21 با خروجی تراهش 58th/s جز دستگاه های تراهش بالا می باشد.

 

با توجه به قیمت بیتکوین و سختی شبکه فعلی دستگاه s9 درآمد ماهانه حدودا یک میلیون تومان دارد در حالی که درآمد ماهانه دستگاه m21 به صورت تقریبی 4 میلیون تومان خواهد بود.

پس دیدیم که دستگاه m21 با توجه به خروجی بیشتر خود درآمد بالاتری هم دارد.

 

و اما مصرف برق m21 حدود 15 آمپر می باشد در حالی که مصرف برق ماینر s9 حدود 6 آمپر می باشد.

 

 

و اما با تفاسیر بالا سمت دستگاه های تراهش پایین برویم یا بالا؟

 

قبل از اینکه به صورت مستقیم به سوال بالا پاسخ بدهیم قصد دارم تجربه و دیدی که خودم نسبت به صنعت ماینینگ دارم را به شما عزیزان انتقال بدهم.

 

همانطور که اشاره کردیم برای بحث ماینینگ از لفظ صنعت استفاده کردیم و طبیعی است که برای راه اندازی یک کسب و کار صنعتی شما نیاز به یک مکان مشخص دارید و اینکه با اختصاص زمان و دانش خود باید آن را پیش ببرید و کسب تجربه کنید.

 

دوستانی هستند که قصد استفاده از ماینر را داخل خانه یا محیط هایی با درجه ایمنی پایین دارند.

بنده به هیچ وجه این روش فعالیت را در این زمینه توصیه نمی کنم و امیدوارم با دید کلی که بهتون داده شد برای ورود به این صنعت تصمیم جدی تر و اصولی تری گرفته باشید.

 

حال در اینجا قصد داریم به سوال خود بپردازیم.

ببینید توصیه تجهیزمستر همیشه و در همه حال استفاده از دستگاه های تراهش بالا خواهد بود و این موضوع هم می تواند به دو دلیل باشد.

  1. افزایش روز افزون سختی شبکه
  2. افزایش بازدهی استخراج

 

 

افزایش سختی شبکه:

 

با توجه به مقالات سختی شبکه و هشریت می توانید براحتی به این نتیجه برسید که هشریت شبکه به صورت روزافزون با سرعت بالایی در حال افزایش می باشد و این موضوع می تواند سختی شبکه ماینر ها را به شدت بالا ببرد.

 

این موضوع چه تاثیری در تصمیم گیری ما دارد؟

با توجه به افزایش سختی شبکه، ماینر های رده بالا به مرور زمان برتری بیشتری نسبت به دستگاه های تراهش پایین پیدا می کنند به این دلیل که دستگاهی با تراهش پایین و سختی شبکه بالا و همچنین افزایش هزینه های برق شانس چندانی برای کسب درآمد بالا نخواهند داشت.

 

به همین دلیل است که شرکت های ماینر در حال توسعه محصولات خود هستند و در هر برهه زمانی دستگاه های تراهش بالاتری را نسبت به مدل های قبلی خود روانه بازار می کنند.

 

 

افزایش بازدهی سرمایه گذاری:

 

اگر مطالب بالا را متوجه شده باشید این موضوع براحتی قابل فهم است.

 

با توجه به اینکه در اکثر مواقع برق ما محدود کننده شرایط است و حتی بیشتر از سرمایه می تواند بر روی تعداد دستگاهی که می توانیم روشن کنیم تاثیر بگذارد،پس باید تا جایی که می توانیم نسبت به آمپر برقی که داریم بیشترین تراهش را دریافت کنیم.

 

البته این موضوع با دستگاه های تراهش پایین هم امکان پذیر می باشد ولی در نظر داشته باشید که هر چه تعداد دستگاه های شما بالاتر رود یعنی هزینه های نگهداری و تعمیر شما افزایش پیدا می کند.

 

همچنین با توجه به اینکه اکثر دستگاه های تراهش پایین در بازار به صورت استوک هستند، می توانند استهلاک بیشتری داشته باشند و باید توجه بیشتری نسبت به شرایط نگهداری این مدل ماینرها شود در غیر این صورت می تواند درآمد شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد.

 

 

پس تا اینجا متوجه شدیم که دستگاه های تراهش بالا می توانند اولویت اول می باشند.

 

اما برخی از افراد به دلیل اینکه آمپر برق بسیار محدودی دارند و همچنین سرمایه آن ها محدود است چاره ای جز خرید دستگاه های تراهش پایین نخواهند داشت.

در این مواقع توصیه می شود حداقل تا جایی که می شود سمت ماینر های شرکت انت ماینر بروید، به دلیل این که این رده دارای کیفیت قابل قبول و همچنین بازدهی قابل توجهی هستند.

 

 

تیم تجهیزمستر هیچ گونه مسئولیتی بابت مطالب منتشر شده نخواهد داشت و عواقب سرمایه گذاری افراد بر عهده خودشان است.

 

 

نویسنده مقاله دستگاه تراهش بالا بخریم یا تراهش پایین: فرشاد ربیعی

 

ارسال دیدگاه