انتشار صورت جلسه FOMC و تاثیر آن بر بازار ارز دیجیتال

انتشار صورت جلسه FOMC و تاثیر آن بر بازار ارز دیجیتال - تجهیز مستر

در این مقاله به انتشار صورت جلسه FOMC و تاثیر آن بر بازار ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

 

36 ساعت پیش صورت جلسه نشست 1-2 ماه نوامبر کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) ایالات متحده آمریکا منتشر شد.

به دنبال انتشار این گزارش بازار های ریسکی واکنش هایی را به همراه داشتند که در این گزارش آن ها را بررسی خواهیم کرد.

 

 

در اولین قدم لازم است که صحبت ها و نظراتی که در این جلسه بسیار مهم به آن ها اشاره شد را بررسی کنیم.

 

  1. بیشتر شرکت کنندگان در این جلسه بر این عقیده بودند که نشانه هایی از کاهش فشار تورم هر چند بسیار کم وجود دارد.
  2. شرکت کنندگان موافق این موضوع بودند که با کاهش گام های افزایشی نرخ بهره در ماه های آینده، حرکت به سمت اهداف سیاست های پولی با موفقیت بیشتری انجام خواهد شد.
  3. همچنین شرکت کنندگان بر این عقیده بودند که با کاهش سرعت افزایش نرخ بهره در آینده می توانند خطرات سیستم مالی را کاهش دهند.
  4. در مقابل دسته ای هم بر این عقیده بودند که برای کاهش سرعت در افزایش نرخ بهره باید منتظر کاهش نرخ تورم در سطوح پایین تر باشند.
  5. اما درصد بالایی از شرکت کنندگان معتقد بودند که کاهش سرعت افزایش نرخ بهره در جلسات آتی فدرال رزرو مناسب خواهد بود.
  6. اغلب شرکت کنندگان سطوح نهایی نرخ بهره را نسبت به پیش بینی ها بالاتر تصور کردند و این باور را داشتند که نرخ بهره در سطوح بالاتری نسبت به پیش بینی ها به اوج خود خواهد رسید.
  7. شرکت کنندگان مشاهده کردند که با وجود نوسانات بالا در نرخ بهره و علائمی از شرایط نابسامان نقدینگی هنوز بازار اوراق بهادار خزانه داری عملکردی سالم و مناسبی دارد که این موضوع نشانه عدم وجود بحران نقدینگی می باشد.
  8. تعدادی از شرکت کنندگان به این موضوع اشاره کردند که هزینه های غیرضروری برخی از خانوار های با درآمد متوسط و پایین کاهش یافته است.
  9. چندین شرکت کننده مشاهده کردند که سرمایه گذاری های تجاری با توجه به افزایش نرخ بهره و وجود فشردگی در اقتصاد، کاهش داشته است.

 

در کنار این موارد با اعلام نرخ بیکاری و افزایش دوباره آن بسیاری از کارشناسان این عقیده را دارند که حملات انقباضی فدرال رزرو برای کاهش تورم در حال جوابدهی است و این موضوع را در کاهش نرخ بیکاری می بینیم.

 

در مقابل باید ببیینیم در آینده و با افزایش دوباره نرخ بهره، عمق رکود اتفاق افتاده در آمریکا به چه میزان خواهد بود.

این موضوع به خودی خود می تواند تاثیر زیادی بر اقتصاد و بازار های ریسکی بگذارد.

 

با توجه به مطالب بالا می توان به این نتیجه رسید که با مشاهده اثرات شدید افزایش بالای نرخ بهره در ماه های اخیر توسط مقامات و سیاست گذاران فدرال رزرو بسیاری از این افراد به این باورند که باید سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش داد تا اثرات ذکر شده را بتوان کنترل و کاهش داد.

 

 

تاثیر انتشار صورت جلسه FOMC بر بازارهای ریسکی

 

این اخبر برای بازار های ریسکی مانند بازار سهام آمریکا،شاخص نزدک و داو جونز بسیار مطلوب تلقی شد و کمک به رشد این بازار ها کرد.

 

همچنین سهام شرکت های بزرگی مانند تسلا با رشد حدود 7/8 درصدی روبرو بوده است که این موضوع بعد از کاهش حدود 50 درصدی ارزش سهام این شرکت اتفاق افتاد.

 

در بازار ارز های دیجیتال هم با کاهش قیمت دوباره همراه نبودیم و با توجه به اخبار منفی فاندامنتالی اخیر بازار سعی کرد سطوح قیمتی خود را حفظ کند.

با کاهش اخبار فاندامنتالی منفی، بازار می تواند در سایه گزارش منتشر شد اخیر یک نفس راحتی را بکشد.

 

 

نویسنده خبر “انتشار صورت جلسه FOMC و تاثیر آن بر بازار ارز دیجیتال”: فرشاد ربیعی

 

 

 

ارسال دیدگاه