بعد از آپدیت اتریوم چه اتفاقی برای ماینرهای آن خواهد افتاد؟

آپدیت جدید Merge

بنابراین با توجه به تمام استخرهای استخراج اتریوم و استخراج کنندگان آن و همچنین میلیون ها دلار سخت افزار در اکوسیستم آن بعد از آپدیت اتریوم چه اتفاقی برای ماینرهای آن خواهد افتاد؟

زمانی که اتریوم در ماه سپتامبر با زنجیره بیکن اتریوم 2.0 ادغام شود، استخراج آن در شبکه منسوخ خواهد شد.

 

استخراج اتریوم چیست؟

از زمان راه اندازی اتریوم در سال 2015، بلاک چین از پروتکل اثبات کار، همان پروتکل اجماع بیت کوین، برای اعتبارسنجی و ثبت تراکنش ها استفاده می کند.

اما بر خلاف بیت کوین که صرفاً از ماینرهای مدار مجتمع (ASIC) ویژه استفاده می کند،در استخراج اتریوم می توانید از واحد پردازش گرافیکی (GPU) برای استخراج ETH استفاده کنید.

در نتیجه، استخراج ETH نسبت به بیت‌کوین ساده‌تر است، زیرا GPU‌ها نسبت به ASIC در دسترس‌تر و به‌طور گسترده‌تر قابل استفاده هستند.

 

دو روش اصلی برای استخراج اتریوم وجود دارد:

استخراج استخر یا استخراج انفرادی:

1_استخر ماینینگ (کار با هم): برای استخراج و به اشتراک گذاری جوایز با دیگران به صورت دسته جمعی در یک استخر استخراج کار می کنید پرداخت به ازای هر سهم، به صورت ساعتی یا روزانه است و همچنین درآمد شما وابسته به شانس است. استخرها مقداری هزینه دارند (0.5-8 درصد بسته به استخر)

2_استخراج انفرادی: در این حالت شما کل پاداش بلوک را استخراج می کنید (بر اساس تغییرات سختی استخراج متفاوت است)

بدون این که هزینه استخر استخراج و یا احتمال تصادفی درآمد و پاداشی که به ماینر ها تعلق می گیرد در آن دخیل باشد

در این حالت می توانید روزها یا ماه ها را بدون پاداش بگذرانید و در این حالت اگر نرخ هش پایین باشد قابل اجرا نیست.

استخراج یک بلوک ممکن است سال ها طول بکشد.

استخرهای ماینینگ اتریوم گزینه‌هایی هستند که برای اکثر ماینرها مورد استفاده قرار می‌گیرند، زیرا استخراج انفرادی زمان بسیار زیادی برای کسب پاداش نیاز دارد.

با این حال، این کار به دلیل تأثیر آن بر محیط زیست و مصرف بیش از حد برق آن انتقاداتی را به دنبال داشته است.

این یک فرآیند بسیار انرژی بر است زیرا ماینرها در سراسر جهان مقادیر زیادی از انرژی و منابع را برای استخراج ETH  استفاده می کنند.

اما همه اینها با ورود Merge در سپتامبر تغییر می کند.

Merge چگونه بر استخراج اتریوم تأثیر می گذارد؟

 

در سال 2022، اتریوم پروتکل اجماع خود را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی معروف به «مرج» که زنجیره بیکن و شبکه اصلی اتریوم را به هم مرتبط می‌کند، به اثبات سهام تغییر خواهد داد.

Beacon Chain چیزی است که به کاربران امکان می دهد ETH را به اشتراک بگذارند، که از پایان سال 2020 عملیاتی شده است.

بسیاری از افراد برای پشتیبانی از انتقال و همچنین کسب پاداش در سهام خود، ETH خود را شرط بندی کرده اند و در شبکه قفل کرده اند.

پس از شروع مرج، سختی استخراج  افزایش می یابد.

این نوعی مکانیسم خود تخریبی است که محاسبات اثبات کار را تقریباً غیرممکن می کند، و انگیزه حرکت به سمت مدل اثبات سهام سازگار با محیط زیست است.

بعد از آپدیت اتریوم چه اتفاقی برای ماینرها و استخرهای استخراج آن خواهد افتاد؟

 

در جامعه ماینینگ اتریوم بین (استخرهای ماینینگ) و خود ماینرها، شکاف وجود دارد.

برای استخرهای استخراج، انتقال به مرج به هیچ وجه بر آنها تأثیر نمی گذارد.

از آنجایی که این سازمان‌ها هرگز کار واقعی تولید توان محاسباتی را خودشان انجام ندادند، تحت تأثیر هزینه‌هایی که ماینر ها برای سخت افزار های مورد نیاز و مصرف برق انجام داده اند قرار نمی‌گیرند.

در عوض، این شرکت‌های دارای سرمایه انسانی و زیرساخت‌های لازم برای سازماندهی، تامین مشتریان جدید و به طور کلی مدیریت و حفظ عملیات و امنیت آن هستند.

به همین دلیل، استخرهای استخراج اتریوم پیشرو مانند Ethermine یا f2pool می توانند به سادگی به استخرهای staking منتقل شوند.

آنها به خود ماینینگ واقعی متکی نیستند، موضوع محصول نیست، فقط مدل کسب و کار است.

این شرکت ها در استخرهای خود از افراد هزینه دریافت می‌کنند و حرکت از استخراج به سهام‌داری بر آن تأثیری نخواهد داشت.

آنها فقط به توسعه تجارت، خدمات مشتری و ارتباط با توسعه دهندگان اصلی، نرم افزارها و تیم های مشتری نیاز دارند.

آپدیت مرج اتریوم در شهریور ماه

 

با این حال، برای ماینرهایی که این استخرها و دیگر استخراج‌کنندگان مستقل اتریوم را تشکیل می‌دهند، این انتقال می‌تواند به معنای پایان برای آنها باشد.

افرادی که از استخراج ETH، چه با مدیریت مزارع ماینینگ بزرگ و چه با کمک مقدار متوسطی از توان GPU در استخرهای ماینینگ بهره برده‌اند، ممکن است سرگردان باقی بمانند.

آنها مقدار زیادی پول در پردازنده های گرافیکی گران قیمت یا ریگ های استخراج تخصصی سرمایه گذاری کرده اند که در استیکینگ بی فایده هستند.

برخی حتی نمی توانند سرمایه اولیه خود را جبران کنند زیرا امیدوار بودند از استخراج سود ببرند.

اگرچه اعتبارسنجی از طریق اثبات سهام فقط به یک رایانه خانگی با اتصال به اینترنت پایدار نیاز دارد، اما به حداقل 32 عدد ETH نیاز دارد که مبلغی بسیار بیشتر از پس انداز اکثر افراد است.

 


بعد از آپدیت اتریوم می توان گفت در حال حاضر واقعا هیچ گزینه خوبی برای جایگرینی استخراج کنندگان ETH وجود ندارد.

ماینرها هنوز هم می‌توانند پردازنده‌های گرافیکی خود را با فروش آن‌ها در بازار نجات دهند، زیرا رایانه‌های بازی هنوز محصولات محبوبی هستند، اما می‌توان گفت که مطمئناً هیچ تقاضایی برای ASIC در بازار وجود ندارد.

اما خبر خوب این است که افراد می‌توانند از آن‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال دیگر مانند اتریوم کلاسیک، ریون‌کوین یا ارگو که با پردازنده های موجود سازگار هستند، استفاده کنند، اما تقاضای آن‌ها نیز بسیار کمتر از اتریوم است و باید امید به این موضوع داشت که یک ارز با حجم تراکنش های قابل قبول بتواند جایگزین اتریوم شود.

حاشیه سود به میزان قابل توجهی کمتر است. با این حال، استخرهای خاصی وجود دارد که ماینرهای فعلی را تشویق می کند.

با توجه به Bitfly، شرکت مادر EtherMine، هدف آنها این است که “ماینرهای فعلی را از اثبات کار به اثبات سهام منتقل کنند.”

 هر چه که باشد، هنوز پاسخ آسانی برای اینکه چگونه ماینرهای اتریوم دوباره به درآمد حاصل از استخراج اتریوم نزدیک می‌شوند، وجود ندارد.

فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم تا مرج چه می شود.

اطلاعات ارائه شده در این مقاله فقط برای اهداف راهنمایی عمومی و اطلاعاتی در نظر گرفته شده است. محتوای این مقاله تحت هیچ شرایطی به عنوان مشاوره سرمایه گذاری، تجاری، حقوقی یا مالیاتی در نظر گرفته نمی شود.

ما هیچ مسئولیتی در قبال تصمیمات فردی اتخاذ شده بر اساس این مقاله نمی پذیریم و قویاً شما را تشویق می کنیم قبل از هر اقدامی تحقیقات خود را انجام دهید. اگرچه بهترین تلاش برای اطمینان از دقیق و به روز بودن تمام اطلاعات ارائه شده در اینجا انجام می شود، ممکن است حذفیات، خطاها یا اشتباهاتی رخ دهد.


	
ارسال دیدگاه