وظایف،شناسایی مشکل و تعمیر کنترل برد ماینر

کنترل برد _ تجهیزمستر

در مقاله ی وظایف،شناسایی مشکل و تعمیر کنترل برد ماینر ماینر سعی داریم شما عزیزان را با صفر تا صد قلب ماینر یعنی کنترل برد آشنا کنیم.

 

کنترل برد ماینر یکی از قطعات مهم دستگاه های ماینر می باشد و کسب اطلاعات و دانش کافی راجبه آن برای علاقمند به صنعت ماینینگ بسیار اهمیت دارد.

 

 

هم اکنون در سراسر دنیا شاهد افزایش روزافزون شرکت های سازنده ی ماینر هستیم و با توجه به این موضوع تنوع ماینرهای موجود در بازار هم با افزایش چشمگیری مواجه شده است به گونه ای که هر شرکت برای ربودن گوی سبقت از بقیه شرکت های سازنده می کوشد ماینرهایی با بازدهی بالاتر،قیمت مناسب و همچنین کیفیت بهتر روانه بازار کند.

اما وظیفه ی همه ی ماینر ها یکسان است و میتوان به این موضوع اشاره کرد که دستگاه های ماینر وظیفه ; هش گذاری و برقراری امنیت شبکه را برعهده دارند.

 

برای اینکه یک ماینر بتواند وظیفه ی خود را در شبکه به خوبی انجام دهد و در قبال انجام آن پاداش دریافت کند و به درآمد مطلوب برسد باید از سخت افزارهای مناسبی که شرکت سازنده، درنظر گرفته است تشکیل شود و همچنین این اجزای بتوانند به صورت سیستماتیک و هماهنگ کار خود را انجام دهند.

 

یکی از اجزای مهم دستگاه های ماینر،کنترل برد می باشد که در این مقاله قصد داریم وظایف،شناسایی مشکل و تعمیر کنترل برد ماینر را بصورت کامل شرح دهیم.

 

 

وظایف کنترل برد

 

از جمله وظایف کنترلبرد میتوان به ارتباط برقرار کردن بین هشبرد ها و انتقال محاسبات انجام شده توسط هشبرد ها، اشاره کرد.

از جمله وظایف مهم دیگر کنترلبرد میتوان به کنترل و تنظیم فن های ماینر جهت تهویه مناسب و ایجاد دمای مناسب در پروسه ی ماینینگ اشاره کرد.

 

این تنظیم و کنترل فن ها میتواند از طریق تغییر در دور فن ها و… در شرایط مختلف توسط قلب ماینر یعنی کنترلبرد انجام شود.

یکی دیگر از وظایف کنترلبرد میتوان به کنترل پاور ماینر اشاره کرد.

 

جهت برق رسانی سالم و درست به دستگاه ماینر توسط پاور یک ناظر به نام کنترل برد نیاز خواهیم داشت تا بتواند دستورالعمل های لازم و تنظیمات درست را به پاور جهت برق رسانی صحیح به دستگاه ماینر اعمال کند.

 

 

نشانه های خرابی کنترل برد:

کنترل برد ماینر - تجهیزمستر

کنترلبرد ماینر بدلیل وظایف حیاتی که دارد به قلب دستگاه ماینر معروف است و به همین دلیل در صورتی که دچار مشکل شود دستگاه ماینر ما قادر به انجام کار خود بصورت صحیح و درست نخواهد بود.

 

خرابی کنترل برد نشانه هایی خواهد داشت که در اینجا به چندتا از این نشانه ها اشاره خواهیم کرد که شما عزیزان در صورت مشاهده این موارد به خراب بودن کنترل برد دستگاه خود شک کنید،و بتوانید با انجام اقدامات اولیه درست و در زمان زمان مناسب از خسارات جبران ناپذیری که ممکن است گریبان گیر دستگاه شما شود جلوگیری کنید.

 

 

1-پیدا نکردن IP دستگاه:

در صورتی که آی پی دستگاه شما قابل شناسایی نباشد میتوانید به کنترل برد دستگاه خود شک کنید.

البته پیدا نشدن آی پی دستگاه میتواند دلایل دیگری هم داشته باشد که باید مد نظر قرار داد.

در این مواقع میتوانید با ریست کردن دستگاه،تا حدود زیادی مشکل کنترلبرد خود را حل کنید.

در صورتی که مشکل حل نشود و آی پی باز هم قابل شناسایی نباشد باید به یک تعمیرکار حرفه ای مراجعه شود.

 

2-شناسایی نکردن یک یا چند هشبرد:

شناسایی نشدن هشبرد ها میتواند عوامل مختلفی داشته باشد.

یکی از عوامل مهم ما خرابی کنترلبرد میتواند باشد.

 

3_روشن نشدن دستگاه:

در برخی مواقع با بروز مشکل در کنترل برد دستگاه ماینر قادر به راه اندازی و روشن شدن نیست و در این حالت میتوانیم به خراب بودن کنترل برد شک کنیم

 

4_کار نکردن فن ها:

بدلیل این که فن ها دستورات خود را از کنترل برد می گیرند به همین دلیل در صورتی که کنترل برد به مشکل برخورده باشد و یا سوکت فن های روی کنترل برد آسیب دیده باشند ممکن است فن ها و سیستم تهویه دستگاه قادر به راه اندازی نباشند.

 

 

اما از کجا میتوانیم تشخیص دهیم که شناسایی نشدن هشبرد ها میتواند از کنترل برد نشات بگیرد؟

 

همانطور که اشاره کردیم شناسایی نشدن هشبرد ها میتواند عوامل مختلفی از جمله:خرابی هشبرد،خرابی کنترلبرد،سوختن یا آسیب دیدن سر سوکت ها روی کنترلبرد و هشبرد،آسیب دیدن کابل های فلت یا دسته سیم پاور و… داشته باشد.

 

در این مواقع میتوانیم با تعویض هر یک از موارد قید شده بالا با قطعه معادل خود که از سالم بودن آن اطمینان داریم،از سالم بودن یا نبودن هریک از قطعات مطمئن شویم.

 

 

عوامل خرابی کنترل برد:

کنترل برد ماینر - تجهیز مستر

یکی از عوامل خرابی کنترلبرد سرویس و تمیز نکردن ماینر می باشد.

نوسانات برق میتواند به اجزا مختلف دستگاه ما آسیب برساند،در این مواقع استفاده از محافظ و استابلایزر که کاهنده این نوسانات باشد توصیه می شود.

 

بالا رفتن دمای دستگاه بخصوص در فصل های گرم سال یکی از عوامل مهم خرابی کنترل برد خواهد بود،که می توانیم با استفاده از یک سایلنت باکس مناسب این مشکل را حل کنیم.

 

 

شناسایی و تعمیر کنترل برد:

 

یکی از موارد رایج در زمینه خرابی کنترلبرد ماینر مشکل نرم افزاری است که ممکن است کارکرد دستگاه را مختل کند و در این مواقع میتوانید با ریست کردن دستگاه ماینر به احتمال زیاد این موضوع را حل کنید.

 

در مورد دوم میتوانید پاور دستگاه را به کنترل برد وصل کنید و در صورتی که چراغ های روی دستگاه خاموش باشد امکان قطع بودن یکی از مدارهای کنترلبرد بالا خواهد بود.

 

در این مواقع میتوانید با اندازه گیری ولتاژ کنترل برد و دو سر خازن ها از خراب بودن خازنی که ایجاد مشکل کرده است مطمئن شوید.

 

با انجام اقدامات بالا اگر باز هم مشکل پابرجا بود می توانید به یک تعمیرکار مطمئن مراجعه بفرمایید.

 

 

مواردی که در هنگام خرید کنترل برد باید به آنها توجه کرد:

 

در بازار فروش کنترل برد های استوک بجای آکبند و فروش کنترلبرد های تقلبی رواج پیدا کرده است و به همین دلیل خرید از فروشگاه های معتبر به همراه دریافت ضمانت سلامت کالا و مهلت تست از فروشنده از الزامات خرید این قطعه مهم می باشد که حتما باید رعایت شود.

 

در مرحله دوم به این نکته توجه کنید که کنترلبردی که قصد خرید آن را دارید سازگار با مدل دستگاه شما باشد در غیر اینصورت ممکن است به کنترلبرد و اجزای دیگر دستگاه آسیب وارد شود.

 

 

به پیج اینستاگرام ما سر بزنید و از مطالب مفید روزانه آن نهایت استفاده را ببرید.

ارسال دیدگاه