ورشکستگی جنسیس Genesis

ورشکستگی جنسیس Genesis - تجهیز مستر

جنسیس Genesis روز گذشته، 19 ژانویه، برای ورشکستگی تحت فصل 11 در منطقه جنوبی نیویورک، رسماً اعلام ورشکستگی کرد.

در یک بیانیه مطبوعاتی، این شرکت گفت که در حال مذاکره با طلبکاران و شرکت مادر خود یعنی (DCG) برای تعیین مؤثرترین راه برای حفظ دارایی ها و حرکت شرکت به جلو است.

Derar Islim، مدیرعامل موقت این پلتفرم وام دهی گفت: «تجدید ساختار دادگاه نشان دهنده مؤثرترین راه برای حفظ دارایی ها و دستیابی به بهترین نتیجه ممکن برای همه ذینفعان جنسیس است».

کامرون وینکلوس، بنیانگذار پلتفرم تجارت کریپتو جمینی، از این تحولات استقبال کرد و عنوان کرد که این اولین قدمی است که باید برداشته شود تا بتوان وجوه مشتریان را بازپرداخت کرد.

در اختلاف بر سر وجوه مشتریان، او خواستار استعفای رئیس DCG، بری سیلبرت شده بود.

Genesis بزرگترین پلتفمر وام دهی در صنعت ارز دیجیتال شناخته می شود و به نوعی بسیاری از افراد آن را Goldman Sachs حوزه کریپتو می دانند.

این شرکت پس از ریزش بازار ارز های دیجیتال دچار مشکلات فراوانی شد تا جایی که بعد از سقوط شرکت سرمایه گذاری 3AC در سال گذشته متحمل ضرر های سنگینی شد.

با سقوط صرافی FTX، زمزمه های ورشکستگی جنسیس بسیار بیشتر از قبل شد تا جایی که امروز این شرکت این خبر را رسما تایید کرد.

تاثیر ورشکستگی Genesis بر روی بازار کریپتو

 

از چندین روز قبل که اخبار ورشکستگی این شرکت جدی تر شد، شاهد فروش بیتکوین ها با باند سنی 10 سال، 2تا 3 سال و یکسال بودیم.

اما این فشار فروش سنگین نبود و با اصلاح جزئی بازار همراه بود، بطوریکه 95 هزار بیتکوین در ضرر فروخته شد.

اما همانطور که گفتیم جنسیس یکی از بزرگترین پلتفرم های وام دهی در این حوزه محسوب می شود و به همین دلیل می توان با جدی شدن این موضوع شاهد فشار فروش بیشتری بود.

از طرفی مارکت کریپتو بدلیل بهبود موارد کلان اقتصادی ریسک پذیر تر شده است و باید در ادامه ببینیم این ریسک پذیری و افزایش قیمت با وجود اخبار فاندامنتالی بد، ادامه خواهد داشت یا خیر.

 

 

سلب مسئولیت:

ارزهای دیجیتال بسیار پر نوسان هستند.

این متن توصیه سرمایه گذاری نیست و فقط برای اهداف آموزشی است.

هر گونه سرمایه گذاری با مسئولیت خود شما انجام می شود.

فقط پولی را سرمایه گذاری کنید که در چند سال آینده نیازی به آن نخواهید داشت و هرگز تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید!

 

 

نویسنده مقاله “ورشکستگی جنسیس Genesis ؟” : فرشاد ربیعی

ارسال دیدگاه