هک کوینکس چه خطراتی برای ایرانیان دارد

هک کوینکس چه خطراتی برای ایرانیان دارد - تجهیز مستر

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که هک کوینکس چه خطراتی برای ایرانیان دارد.

 

در روز گذشته اخبار ضد و نقیضی از هک صرافی کوینکس به گوش می رسید و دلیل این موضوع هم جابجایی هایی بود که از کیف پول های کوینکس در حال انتقال بود.

 

بعد از چند ساعت صرافی ارز دیجیتال کوینکس در صفحه توییتر خود این خبر را رسما تایید کرد.

 

هکر ها از طریق یک نقص امنیتی به دارایی های کیف پول گرم صرافی دسترسی پیدا کردند و توانستند تراکنش هایی غیر مجاز با ارز های دیجیتال اتریوم، ترون و پالیگان به خارج از این صرافی داشته باشند و مبلغ 27.8 میلیون دلار را سرقت کنند.

 

صرافی کوینکس به سرعت واکنش نشان داد و از طریق انتقال دارایی های خود از کیف پول گرم خود به کیف پول های سرد، امنیت خود را بهبود بخشید.

مبلغ دارایی ربوده شده حدود 27.8 میلیون دلار است که می توان گفت بخش کوچکی از سرمایه ی این صرافی می باشد.

 

دارایی کیف پول های کوینکس حدود 97.83 میلیون دلار تخمین زده می شود که 89 میلیون دلار آن در کیف پول های سرد در قالب ارزهای دیجیتال اتریوم (51.7 میلیون دلار) و تتر (18.23 میلیون دلار) و… نگهداری می شود.

 

 

اما با توجه به اتفاقات روز گذشته صرافی کوینکس چه خطراتی دارایی ایرانیان فعال در این حوزه را تهدید می کند؟

 

با توجه به تحریم هایی که توسط صرافی های دیگر برای ایرانیان در نظر گرفته شده است اغلب فعالان این حوزه در ایران با صرافی کوینکس معاملات خود را انجام می دهند.

البته این موضوع که این صرافی کاربران هدف خود را با توجه به تحریم های بین المللی موجود، ایرانیان انتخاب کرده است عجیب بنظر می رسد و جای بحث دارد.

 

صرافی این اطمینان را به کاربران خود داده است که هیچ خطری دارایی آن ها را تهدید نخواهد کرد و افرادی هم که دچار آسیب و ضرر شده اند صرافی 100 درصد خسارت وارد شده را جبران می کند.

 

با این تفاسیر همیشه توصیه داشتیم که دارایی خود را در صرافی ها نگهداری نکنید مگر مبالغ کوچکی که قصد ترید روزانه بر روی آن را دارید، مابقی دارایی ها باید در کیف پول های گرم و سرد با امنیت بالا نگهداری شود.

 

برای مطالعه مقاله “راهنمای جامع انواع کیف پول های نگهداری ارز های دیجیتال” بر روی این لینک کلیک کنید.

 

 

اتفاقات روز گذشته نشان داد که خطرات از دست رفتن سرمایه چقدر می تواند برای کسانی که همین نکته ی ساده را رعایت نمی کنند قریب الوقوع باشد.

با توجه به اینکه صرافی در روز گذشته برداشت های خود را به حالت تعلیق درآورد، در اولین فرصت و با عادی شدن شرایط دارایی های خود را از صرافی خارج و به محیطی امن انتقال دهید.

 

 

اما چه خطری ماینر های بیتکوین را تهدید می کند؟

 

اغلب ماینر های بیتکوین بر روی استخر استخراج ViaBTC در حال فعالیت هستند و به این دلیل که این استخر از کوینکس برای نگهداری ارزهای دیجیتال کاربران خود استفاده می کند و انتقال بین این استخر و صرافی دارای کارمزد صفر است، می تواند در حملات هکری و یا هر داستان دیگری که برای این صرافی اتفاق می افتد استخر ویا بی تی سی هم دچار مشکل شود و حتی دارایی های ماین شده کاربران دچار آسیب شود.

 

پس این موضوع درس خوبی را به ما داد که امن ترین جای ممکن برای دارایی های ما کیف پول شخصی خود ما می باشد و نگهداری دارایی در صرافی ها و استخر های ماینینگ با خطرات زیادی روبرو می باشد.

 

 

نویسنده مقاله “هک کوینکس چه خطراتی برای ایرانیان دارد” : فرشاد ربیعی

ارسال دیدگاه