جلوگیری از ضررهای سنگین در خرید پاور ماینر

جلوگیری از ضرر های سنگین در خرید پاور ماینر - تجهیز مستر
در این مقاله قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که باعث جلوگیری از ضررهای سنگین در خرید پاور ماینر می شود.
دستگاه های ماینر چند بخش دارند که یکی از این بخش ها مهم آن پاور (POWER) می باشد که وظیفه آن تامین برق مورد نیاز کل دستگاه به شکل درست است.
پاور های هر دستگاه توان مختلفی دارند که بر اساس ولتاژ و شدت جریان خروجی، توان آن ها مشخص خواهد شد
همیشه به نسبت مصرف برق هشبردها توان پاور را شرکت سازنده مشخص می کند.
بطور مثال توان مصرفی هشبرد های s9 معادل است با تقریبا 1300 وات که پاور 1800 وات را برای مصرف این دستگاه قرار داده اند.
در دستگاه های اینوسیلیکون و واتس ماینر میتوانیم ببینیم که پاور ها نوع هوشمند و غیر هوشمند دارند که این مورد در پاور های هوشمند با فیدبک کار میکنند و هر لحظه در پاور در حال دریافت فیدبک از قطعات مختلف هستند که در صورت بوجود آمدن ایرادی در هر نقطه از پاور به شما ارور را نمایش دهد و حتی پاور را قطع کند و از آسیب رسیدن به پاور و هشبرد ها جلوگیری کند.

تشخیص پاور فیک از پاور اصلی

 

یکی از نکاتی که باعث جلوگیری از ضررهای سنگین در خرید پاور ماینر می شود  این است که اکنون در بازار، هم مدل فیک پاور ها موجود هست هم مدل اصلی آنها و اگر ما پاور فیک را تهیه کنیم و ندانسته بر روی دستگاه مان قرار دهیم عواقب جبران ناپذیری را میتواند برای دستگاه ما بدنبال داشته باشد.

تشخصی پاور اصلی از فیک به نسبت کار راحتی نیست ولی برای تشخیص این مورد در قدم اول باید به ظاهر پاور توجه زیادی بکنیم.

بطور مثال یک مورد که در پاور ها مشهود هست فونت نوشته های برچسب روی دستگاه هست که در پاور های فیک بطور کلی توجه ایی به آن نشده است ولی برای تشخیص راحت تر و دقیق تر میتوانید آن را نزد یک تعمیرکار ببرید تا با روش های تست مختلف از اصل بودن پاور شما را مطمئن کند.
چون پاور های فیک در مقایسه با پاور های اصلی دارای خروجی ضعیف تر هستند، میتوان با تست هایی این مورد را مشخص کرد.

خرید پاور استوک یا آکبند؟

 

برای خرید پاور باید توجه کنیم که پاور استوک است یا آکبند که در خرید پاور اکبند شما با اطمینان بیشتری به نسبت پاور استوک میتوانید خرید خود را انجام دهید.
ولی برای خرید پاور استوک باید دقتتان را چند برابر کنید و مشخصه هایی مثل شکل ظاهری دستگاه که ضربه شدیدی روی آن نباشد، دقت به دسته سیم های پاور که از نظر ظاهری مشکل نداشته باشند، تست های مختلف در خروجی و ورودی که میتوان بطور مثال با مولتی متر گرفته شود، دریافت فیلم تست پاور از فروشنده و سوال از فروشنده که قبلا تعمیر شده است یا خیر در خرید پاور سالم می تواند شما را کمک کند.
در صورت اطمینان از سلامت پاور استوک میتوان خرید خوبی را تجربه کرد ولی پاور های اکبند در صورت تضمین میتواند خرید به مراتب مطمئن تری را برای شما به همراه داشته باشد.

نحوه نگهداری پاور ماینر

 

در پاور ها نحوه نگهداری بسیار مهم است و لازم است که به صورت دوره ایی و منظم آنها را سرویس کنیم که از بروز هرگونه خرابی مانند اتصالی در قطعات که حتی منجر به آتش سوزی میشود جلوگیری کرد.
در نگهداری پاور ها
  • دمای هوای ورودی پاور
  • ولتاژ مناسب ورودی پاور
  • جلوگیری از نوسانات ولتاژ ورودی که میتوان از استابلایزر ها و محافظ های برقی استفاده کرد
از مواردیست که میتواند در عمر مفید پاور تاثیر مستقیمی داشته باشد.

تعمیر پاور ماینر

 

در تعمیر پاور، قدم اول ما باید بدانیم که پاور چه واکنشی از خود نشان داده است.
بطور مثال پاور ما روشن نمیشود یا ولتاژ مورد نیاز را نمیتواند تامین کند و یا اینکه بعد از روشن شدن صدای مهیبی میدهد و یا اینکه باعث قطعی برق کنتور میشود و هزاران رفتار دیگری که پاور میتواند از خود نشان دهد.
وقتی که ما رفتار پاور خود را را به تعمیر کار توضیح دهیم تعمیر کار با علمی که دارد به سراغ همان قسمت خرابی پاور می رود.

قسمت های مختلف پاور

همه پاور های قسمت گرم و قسمت سرد دارند که بخش گرم همان قسمت ورودی پاور هست و بخش سرد قسمت خروجی پاور هست.
این دو بخش از قسمت های متعددی تشکیل شده اند که شامل:
جریان ورودی، محافظ، فیلتر، مبدلACبهDC، خازن صافی، PWMساز ها، ترانس چاپر، مبدل ACبهDC، فرمان و مصرف کننده یا همان خروجی است که شما وقتی مشکلی که برای پاورتان بوجود امده است و به تعمیر کار می گویید او با علم و تجربه ایی که دارد به بخشی که مرتبط با آن مشکل است رجوع میکند و همین باعث می شود تا پاورتان هم تا حد امکان با هزینه کمتر و و در سریعترین زمان ممکن  تعمیر شود.
البته همیشه همه پاور ها قابل تعمیر نیستند چون احتمال دارد که آسیب شدیدی به قطعات و PCB برد پاور رسیده باشد و یا شاید هزینه قطعات آن تا حد بسیار زیادی بالا رود که در این مورد صرفه اقتصادی ندارد.

جمع بندی

پاور یکی از بخش های اصلی دستگاه هست که اصل بودن و سلامت کامل آن بسیار مهم می باشد.
اگر در خرید، نوع فیک آن را تهیه کنید میتواند کل سرمایه تان را از بین ببرد و باید سعی در آن داشته باشید که با سرویس منظم و نگهداری درست بهترین استفاده را از پاور و دستگاهتان داشته باشید و و سعی کنید در صورت بوجود آمدن خرابی در پاور با راهنمایی تعمیر کار تا حد امکان او را در تعمیر درست پاور کمک کنید و نکته مهم تر اینکه سعی کنید بهترین و مجرب ترین تعمیر کار را انتخاب کنید چون کیفیت کاری تعمیر کاران نیز بسیار مهم می باشد.
برای انجام خدمات تعمیرات با ما در تماس باشید.
نویسنده مقاله “جلوگیری از ضررهای سنگین در خرید پاور ماینر” : مهرداد ربیعی
ارسال دیدگاه