تعریف متاورس,NFT و ارتباط آنها با یکدیگر

متاورس، NFTها و توکن‌های کریپتو، هر یک از این موجودیت‌ها، هدف مشخصی را دنبال می‌کنند و در عین حال به اشتراک‌گذاری و کمک به رشد دیگران نیز کمک می‌کنند.

اگر می‌خواهید بخشی از دنیای Metaverse و NFT باشید، می‌توانید توکن‌های رمزنگاری مرتبط را از پلتفرم‌هایی مانند CoinSwitch Kuber خریداری کنید.

بنابراین، برای درک آنها، اجازه دهید ابتدا هر یک از این اصطلاحات را تشریح کنیم.

Metaverse

Metaverse

 

متاورس یک جهان آنلاین و سه بعدی است که چندین فضای مجازی را ترکیب می کند. می توان آن را با نسخه آینده اینترنت مقایسه کرد. با متاورس، کاربران می توانند در این فضاهای سه بعدی با یکدیگر همکاری کنند، ملاقات کنند، بازی کنند و معاشرت کنند.

NFT – NFT

 

 

مخفف Non-Fungible Tokens است. NFT ها اقلام دیجیتالی هستند که می توان با استفاده از این فناوری بلاک چین خرید و فروش کرد. با این حال، آنها قابل تعویض نیستند، و آنها را به نوع متفاوتی از دارایی تبدیل می کند، دارایی مبتنی بر ارزش و محبوبیت.

توکن های رمزنگاری

توکن ها، بر خلاف کوین های کریپتو، فاقد بلاک چین هستند. آنها با بلاک چین های ارزهای دیجیتال کار می کنند. به عنوان مثال، بسیاری از توکن ها بر روی اتریوم اجرا می شوند که شامل استیبل کوین ها نیز می شود.

متاورس:

متاورس یک نمایش مجازی از واقعیت است. کاربران می توانند برای شرکت در کنسرت ها، بازدید از گالری های هنری یا بازدید از مکان های خارجی در این جهان های مجازی از یک خود مجازی)یک آواتار سفارشی ساخته شده که می تواند به هر شکلی که می خواهند به نظر برسد( استفاده کنند.

همچنین بیش از یک متاورس وجود دارد.

و چندین شرکت روی انواع مختلفی از آنها کار می کنند که هر کدام مجموعه ای از پروتکل های شبکه خاص خود را دارند. Metaverses همگی یک هدف را در ذهن دارند: اجازه دادن به همپوشانی بیشتر بین زندگی فیزیکی و دیجیتالی ما.

در حالی که کریپتوها عمدتاً برای انجام تراکنش ها و سایر وظایف مرتبط با دنیای فیزیکی استفاده می شوند، ارزهای دیجیتال دارایی های دیجیتالی هستند که به عنوان وسیله مبادله و ذخیره ارزش در این جهان های مجازی استفاده می شوند.

همچنین NFT هایی وجود دارند که امکان خرید یا فروش آثار هنری دیجیتال منحصر به فرد را در بلاک چین فراهم می کنند.

فقط تعداد کمی از مردم می توانند درهنگام نقاشی به خود ببالند. دیگران مطمئناً می‌توانند از نسخه اصلی چاپ کنند، اما ارزش آنها تقریباً به اندازه نسخه اصلی نیست، زیرا برخلاف تصور، مالکیت آنها منتقل نمی‌شود.

همین اصل برای NFT ها نیز صادق است. مالکیت NFT از طریق فرآیندهای شبکه مختلف بر روی بلاک چین ایجاد می شود که بدون شک مالک واقعی هر اثر هنری را مشخص می کند.

در حالی که همه اینها ممکن است کاملاً تصادفی به نظر برسند، ارتباطی بین این حقایق بلاک چین وجود دارد.

 

تعامل NFT در متاورس:

 

تعامل NFT در متاورس

به لطف NFT، کاربران می توانند کنترل کاملی بر دارایی های دیجیتال خود در Metaverse داشته باشند. فناوری بلاک چین تاییدی غیرقابل تغییر از مالکیت است که زیربنای این دنیای مجازی است.

به عنوان مثال، اگر شما یک دسته از LAND را در Decentraland خریداری کرده باشید، Metaverse مدرک تایید را در قالب NFT در اختیار شما قرار می دهد، که توسط بلاک چین تضمین می شود.

NFT ها همچنین در Metaverse برای ایجاد محیط های انحصاری و تقویت جامعه دیجیتال و تجربیات اجتماعی مهم هستند.

NFT های ممتاز برای دسترسی به ثروتمندترین و مرفه ترین جوامع دنیای دیجیتال، و همچنین امتیازات انحصاری، جوایز شرط بندی و سایر کلکسیون های سطح بالا استفاده می شوند.

 

به عنوان مثال، مجموعه Bored Ape Yacht Club و CryptoPunks به کاربران منتخب اجازه می دهد تا به جوامع ممتاز با محتوای محافظت شده با رمز عبور و حتی مهمانی های آفلاین دسترسی داشته باشند.

 

تعامل کریپتو در Metaverse:

 

تعامل کریپتو در Metaverse

ارزهای رمزنگاری شده پول متاورس هستند و هر متاورس مجموعه ای از سکه های خاص خود را دارد. از آنها برای پرداخت همه چیز، از جمله NFT،املاک مجازی، کفش های آواتار و غیره استفاده می شود.

 

به عنوان مثال، نشانه اصلی Decentraland، MANA،است و همه چیز در Decentraland را می توان در MANA خریداری یا فروخت. SAND، توکن بومی سندباکس، در متاورس محبوب دیگری استفاده می شود.

رمزارزها به عنوان پیوندی بین دنیای فیزیکی و مجازی عمل می کنند. آنها به ما اجازه می دهند ارزش دارایی های دیجیتال را به ارز فیات و بازده آنها در طول زمان محاسبه کنیم. نقدینگی ارزهای دیجیتال در صرافی‌های سراسر جهان همچنین به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا با فروش مستقیم سکه و NFT به خریداران، سود کسب کنند.

 

اتریوم چه نقشی در اتصال متاورس، NFT و توکن های رمزنگاری دارد؟

 

 

اتریوم بعد از بیت کوین دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است. این نه تنها یک کوین با رتبه برتر است، بلکه یک پلتفرم توسعه است که سازندگان برای ایجاد Metaverses از آن استفاده می کنند.

اکثر توکن‌ها، مانند MANA و SAND، توکن‌های ERC20 هستند که بلاک چین خود را ندارند.

آنها از شبکه اتریوم برای تأیید تراکنش ها و گسترش عملیات خود استفاده می کنند. در نتیجه، در حالی که خود پلتفرم ها ممکن است بر روی MANA یا SAND ساخته شده باشند، همه چیز در پشت صحنه اتریوم است.اتریوم همچنین ارز ترجیحی در OpenSea، بزرگترین پلتفرم NFT جهان است. علاوه بر این، اکثر NFT ها را می توان با ETH به طور مستقیم از یک کیف پول ارز دیجیتال خریداری کرد.

اتریوم نیروی محرکه این سه مفهوم و همچنین تعداد زیادی از فناوری های نوظهور دیگر مانند DeFi و dApps است. در نتیجه، یکی از معدود بلاک‌چین‌هایی است که به متاورس‌ها، NFTها و ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

 

نتیجه گیری:

در حالی که متاورس ها هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند، بسیاری از کسب و کارها در حال حاضر در حوزه دیجیتال مشغول هستند. متاورس یک فرصت بزرگ برای رمزارزها ارائه می دهد. این پتانسیل را دارد که نحوه معاشرت افراد، تماشای اجراها، تعامل با برندها، یادگیری و تجارت دارایی های دیجیتال را تغییر دهد. Crypto در حال تبدیل شدن به جریان اصلی از نظر کاربرد و پذیرش است زیرا به وسیله مبادله متاورس تبدیل می شود.

 

NFT ها در حال خرید به Metaverse برای لویی ویتون، گوچی، باربری، آدیداس، نایک و سایر برندهای مد لوکس هستند. آنها در حال خبر دادن جهانی هستند که در آن مد دیجیتال به همان اندازه مد فیزیکی پویا خواهد بود. اما این فقط دسترسی به مدهای پیشرفته نیست. والمارت به دنبال فروش NFT ها و ارزهای دیجیتال خود به سرمایه گذاران است و راحتی را با تجمل به ارمغان می آورد.

اگر می‌خواهید درباره متاورس و NFT بیشتر بدانید یا می‌خواهید تفاوت بین سکه‌های رمزنگاری و توکن‌ها را بدانید، حتماً برای خواندن مطالب جالب و همچنین سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به CoinSwitch بروید.

سلب مسئولیت:

محتوای فوق غیر ویرایشی است و تیم ما بدینوسیله هرگونه ضمانت نامه بیان شده یا ضمنی مرتبط با آن را رد می کند. ماهیچ یک از محتوای فوق را تضمین نمی کنیم،یا لزوماً آنها را تأیید نخواهیم کرد و به هیچ وجه در قبال آنها مسئولیتی نداریم. این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست. لطفاً تمام اقدامات لازم را برای اطمینان از صحت، به روز رسانی و تأیید هر گونه اطلاعات و محتوای ارائه شده انجام دهید.

ارسال دیدگاه