آیا کیف پول های لجر در معرض خالی شدن قرار دارند؟

آیا کیف پول های لجر در معرض خالی شدن قرار دارند؟ - تجهیز مستر

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که آیا کیف پول های لجر در معرض خالی شدن قرار دارند؟

 

دیروز، لجر سرویس اشتراک “بازیابی” خود را راه اندازی کرد که به کاربران امکان می دهد از کلیدهای خصوصی خود نسخه پشتیبان تهیه کنند تا در صورت گم شدن آنها بتوانند بازیابی شوند.

سرویس Recover، کلیدهای خصوصی را به 3 قطعه رمزگذاری شده ارسال شده از دستگاه تقسیم می کند تا توسط 3 متولی از جمله Ledger به طور جداگانه نگهداری شود.

کاربرانی که فکر می‌کردند خروج کلیدهای خصوصی از دستگاه‌های Ledger خود غیرممکن است، از این آپدیت اصلا راضی نیستند.

لجر اکنون در مورد امنیت محصولات خود در حالت تدافعی قرار گرفته است.

 

آنها برای راضی کردن منتقدانی که استدلال می کنند خارج نشدن کلید های خصوصی به هر قیمت و شکلی که از مشخصه های یک کیف پول سخت افزاری است و  یک کیف پول سخت افزاری را در وهله اول یک کیف پول سخت افزاری می سازد، کار سختی خواهد داشت.

لجر در آخرین به روز رسانی سیستم عامل خود اعتراف کرده است که ممکن است کلید خصوصی شما از دستگاه خارج شود.
این موضوع کل ویژگی های یک کیف پول سخت افزاری را نقض می کند! خیلی از کارشناسان توصیه می کنند که همین امروز وجوه خود را از Ledger دریافت کنید و به یک کیف پول فقط بیت کوین وارد کنید!

هیچ راهی برای تأیید اینکه نرم افزار فقط در صورت فعال کردن سرویس اشتراک توسط افراد فقط می تواند عبارت seed شما را استخراج کند وجود ندارد، زیرا نرم افزار تماماً منبع بسته است و ممکن است در هر حالت کلید های خصوصی به دست لجر بیافتد.

 

افرادی که سال هاست از کیف پول های لجر استفاده می کنند اساساً ممکن است به لجر اعتماد کنند که وجوه را بعد از اینکه صریحاً اعتراف کرد که توانایی برداشت آن ها را دارد، از چنگ آن ها بیرون نبرد!

 

توجه کنید که در استفاده از کیف پول های گرم هم لازم است مواردی را رعایت کنید.

به طور کلی کیف پول های تلفن، ایمن در نظر گرفته می شوند، در صورتی که به هیچ وجه کلمات خصوصی در اختیار دیگران قرار نگیرد و بر روی لینک ها نا مرتبط کلیک نفرمایید.

 

برای مطالعه راهنمای جامع انواع کیف پول های نگهداری ارز های دیجیتال اینجا کلیک کنید.

 

 

نویسنده مقاله “آیا کیف پول های لجر در معرض خالی شدن قرار دارند؟” : فرشاد ربیعی

ارسال دیدگاه